Navigace

Obsah

Program 2007

Program festivalu 2007 (pdf)

 

Program IV. ročníku ve dnech 13. – 20.5.2007

Neděle 13.5. 2007 16. hodin Pardubická filharmonie, PS Rubeš, PS Rubešáček (velký sál KD)
Diriguje: Tomáš Židek
W. A. Mozart – Divertimento D dur K.251
B. Smetana – Píseň česká – 1. část
V. J. Tomášek – Missa solemnis – „Korunovační“
Součástí zahajovacího koncertu bude i vystoupení PS Rubeš k výročí 145 let vzniku.
Po koncertě uctění památky V. J. Tomáška – pamětní síň v jeho rodném domě.
Pondělí 14.5. 2007 19. hodin Roman Janál – baryton, Karel Košárek – klavír (městské muzeum)
V. Novák – Cigánské melodie op. 14, K. Bendl: Cigánské melodie
J. Brahms – Cigánské písně op. 103, B. Martinů – Nový špalíček
A. Dvořák – Cigánské melodie op. 55
Úterý 15.5. 2007 18. hodin Prof. Václav Uhlíř – varhany, Mgr. Jiří Chuchválek – housle (kostel Nanebevzetí Panny Marie Koncert duchovní hudby)
D. Buxtehude – Preludium a fuga g moll, J. S. Bach – Ciacona pro housle sólo
W. A. Mozart – Fantazie f moll pro varhany, A. Dvořák – Romance f moll pro housle a varhany (op. 11), Varhanní improvizace na mariánskou píseň
Čtvrtek 17.5. 2007 18. hodin Klicperovo divadlo Hradec Králové (velký sál KD)
Inscenace divadelního představení B. Smetana – K. Sabina – Prodaná nevěsta

 

Festival dětských pěveckých sborů s mezinárodní účastí

 

Pátek 18.5.2007 – 17. hodin (velký sál KD)

Zahajovací koncert dětských pěveckých sborů
Účinkují: PS LIDUŠKA – ZUŠ V. Nováka, Smíšený PS KOS při VOŠP a SPgŠ Litomyšl,
Komorný spevácky zbor při ZUŠ Veĺký Meder, Slovenská republika

 

Sobota 19.5.2007 – 9. hodin

Májový jarmark & Přehlídka dechových hudeb ZUŠ – Palackého náměstí

 

Sobota 19.5.2007 – 16. hodin (velký sál KD)

Hlavní koncert pěveckých sborů
Účinkují: Skutečský dětský sbor RUBEŠÁČEK, PS Masarykovy univerzity Brno,
Dievčenský spevácky zbor GAUDEAMUS, Prešov, Slovenská republika

 

Neděle 20.5.2007 – 9. hodin (kostel Nanebevzetí Panny Marie)

Závěrečné Matiné
Účinkují: Skutečský dětský sbor Rubešáček, Dievčenský spevácky zbor GAUDEAMUS,
Komorný spevácky zbor při ZUŠ Veĺký Meder

 

Neděle 20.5.2007 – 16. hodin (velký sál KD)

E. H. Grieg – Peer Gynt, Suita č. 1,op. 46, Suita č. 2, op. 55
V. Novák – Slovácka suita, op. 32
A. Dvořák – Slovanské tance op. 46
Účinkuje: Filharmonie Brno