Navigace

Obsah

Program 2017

Program festivalu 2017 (pdf)

 

Program XIV. ročníku ve dnech 12. 03. – 07. 05. 2017

 

A. Dvořák: Novosvětská

Vrcholné dílo světové symfonické tvorby
A. Dvořák: Symfonie č. 9 e moll, op. 95 Z Nového světa
P. I. Čajkovskij: Koncert pro klavír a orchestr b moll, op. 23
Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín
sólo klavír: Igor Ardašev
dirigent: Stanislav Vavřínek

Neděle 12. března – 16 hodin, Kulturní klub Skuteč, vstupné 350 Kč

 

Moravská lidová poesie v písních

Písně v úpravě Leoše Janáčka v neobvyklé instrumentaci
zpěv: Pavla Fendrichová, loutna: Jindřich Macek

Středa 15. března – 18 hodin, Městské muzeum Skuteč, vstupné 150 Kč

 

O cenu Vítězslava Nováka

Soutěžní přehlídka dětských a mládežnických sborů

Sobota 18. března – po celý den, Kulturní klub Skuteč, vstupné zdarma

 

J. Offenbach: Rytíř Modrovous

Humorná opereta se zločinným námětem
Moravské divadlo Olomouc

Neděle 19. března – 16 hodin, Kulturní klub Skuteč, vstupné 400 Kč

 

Naše písnička

Hudební pořad pro děti MŠ a ZŠ
Hudební divadlo dětem Hradec Králové

Čtvrtek 23. března – 9.00 a 10.30 hodin, Kulturní klub Skuteč, vstupné 50 Kč

 

G. Puccini: Tosca

Strhující operní drama ve výpravném provedení
Slezské divadlo Opava

Neděle 26. března – 16 hodin, Kulturní klub Skuteč, vstupné 400 Kč

 

Hraje Decapoda

Klasická i filmová hudba od mládeže pro mládež
Symfonický orchestr ZUŠ Ústí nad Orlicí

Pátek 31. března – 10 hodin, Kulturní klub Skuteč, vstupné 50 Kč

 

To nejlepší z klasiky

Boni Pueri, Christina Johnston a Komorní filharmonie Pardubice
Český chlapecký sbor Boni Pueri
Komorní filharmonie Pardubice
sólo: Christina Johnston
dirigent: Marek Štilec

Neděle 2. dubna – 16 hodin, Kulturní klub Skuteč, vstupné 350 Kč

 

L. Janáček: Otčenáš

Komorní kantáta pro tenor, smíšený sbor, harfu a varhany
Chrudimská komorní filharmonie
PS Rubeš Skuteč, PS Slavoj Chrudim
sólo tenor: Aleš Nehněvajsa, sólo harfa: Hana Hrachovinová
sólo varhany: Petr Hostinský
dirigent: Martin Profous, sbormistr: Zdeněk Kudrnka

Neděle 9. dubna – 16 hodin, kostel Nejsvětější Trojice Chrast, vstupné 200 Kč

 

Beatles mania

Symfonická verze nejznámějších hitů legendární skupiny
Filharmonie Hradec Králové
Mužské vokální kvarteto Q VOX
dirigent: Miloš Machek

Středa 19. dubna – 20 hodin, Zimní stadion Skuteč, vstupné 400 Kč

 

Duchovní hudba na Chlumku 

Z díla A. Dvořáka a výběr spirituálů
Komorní sbor Collegium Cantantium
sbormistr: Zdeněk Kudrnka

Neděle 23. dubna – 16 hodin, kostel Panny Marie na Chlumku v Luži, vstupné 200 Kč

 

Dobrodružství filmové hudby

Od Gladiátora po Piráty z Karibiku v podání FILMharmonie
Filmová filharmonie
dirigent: Chuhei Iwasaki

Středa 26. dubna – 20 hodin, Zimní stadion Skuteč, vstupné 400 Kč

 

A. Ch. Adam: Giselle

Romantický balet s vysokými tanečními nároky
Severočeské divadlo Ústí nad Labem

Pátek 28. dubna – 19 hodin, Kulturní klub Skuteč, vstupné 350 Kč

 

Oráč a Smrt

Disputace o životě, lásce a smrti
Alfred Strejček, Jitka Molavcová, David Burda, Josef Fojta

Středa 3. května – 18 hodin, kostel Nanebevzetí Panny Marie Skuteč, vstupné 200 Kč

 

Závěrečný koncert s Carmen

Nejslavnější španělská díla v komponovaném pořadu
sólo: Edita Adlerová
tanec: Lola Karpenko, kytara, zpěv: Miroslav Žára
housle: Anna Štěpánová, cajón, kytara, zpěv: Juraj Papi Garaj

Neděle 7. května – 16 hodin, Kulturní klub Skuteč, vstupné 300 Kč

 

Změna programu vyhrazena.

 

Prodej vstupenek probíhá na odboru kultura a školství na Městském úřadě Skuteč, v Turistickém informačním centru v budově Městského muzea Skuteč nebo na internetových stránkách: http://vstupenky.skutec.cz/.

Další informace na http://festival-hudebni.skutec.cz/ nebo na tel. čísle 469 326 486/ 487, 731 557 422/477.