Menu
Tomáškova a Novákova hudební Skuteč
nahoru

Aktuality

Zobrazeno 1-30 ze 69
Nový termín koncertu Jolany Slavíkové

Nový termín koncertu Jolany Slavíkové

Datum: 29. 4. 2024

Koncert Jolany Slavíkové se uskuteční v neděli 2. června od 16 hodin. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. V případě, že se vám nový termín nehodí, vrácení peněz žádejte na e-mailu vstupenky@skutec.cz, kam napište své číslo účtu a číslo rezervace.

Nedělní koncert Jolany Slavíkové se neuskuteční

Nedělní koncert Jolany Slavíkové se neuskuteční

Datum: 26. 4. 2024

Z důvody náhlé zdravotní indispozice zpěvačky je nedělní koncert ZRUŠEN. O koncert ale nepřijdete. Stanoven bude náhradní termín, o kterém budeme včas informovat. Děkujeme za pochopení.

Navštivte rodný dům V. J. Tomáška

Navštivte rodný dům V. J. Tomáška

Datum: 16. 4. 2024

Ještě než začne nedělní koncert v Kulturním klubu Skuteč, můžete zdarma navštívit památník v rodném domě hudebního skladatele Václava Jana Tomáška. Kromě prohlídky expozice bude připraven i hudební program žáků ZUŠ Vítězslava Nováka Skuteč.

Zrušení koncertu 11. dubna

Zrušení koncertu 11. dubna

Datum: 4. 4. 2024

Je nám to moc líto, ale z důvodu nemoci musíme zrušit koncert, který se měl v evangelickém kostele v Proseči uskutečnit ve čtvrtek 11. dubna. Bohužel ani nejsme schopni najít vhodný termín v průběhu festivalu, takže se koncert ruší bez náhradního termínu.

Operní árie s Danielem Hůlkou

Operní árie s Danielem Hůlkou

Datum: 12. 3. 2024

Chcete si poslechnout árie z dvou oper najednou? Pak určitě přijďte na závěrečný koncert 19. ročníku festivalu, který nabídne koncertní verzi dvou oblíbených českých oper – Rusalky A. Dvořáka a Prodané nevěsty Bedřicha Smetany.

Hudba královen na Rychmburku

Hudba královen na Rychmburku

Datum: 5. 3. 2024

Soubor MUSICA DOLCE VITA se věnuje interpretaci skladeb pro flétnu a harfu všech stylových období. V podání špičkové sólové flétnistky Žofie Vokálkové, skvělé harfistky Zbyňky Šolcové a ve spojení s písněmi a áriemi pro mezzosoprán Daniely Demuthové prezentuje širokou škálu tématických koncertů.

„Naše“ Jolana Slavíková na Chlumku

„Naše“ Jolana Slavíková na Chlumku

Datum: 28. 2. 2024

Písňový recitál plný španělských rytmů, francouzského impresionismu či moravských lidovek si pro skutečský festival připravila mezzosopranistka Jolana Slavíková.

Duo z CouCou TriaRadka Rubešová z CouCou Tria a Michal Svoboda

Radka Rubešová z CouCou Tria a Michal Svoboda

Datum: 24. 2. 2024

Chanson Trio CouCou je ve Skutči již známé a o jejich koncerty bývá značný zájem. V rámci letošního festivalu přivítáme členku uvedeného souboru, a to zpěvačku Radku Rubešovou a kytaristu Michala Svobodu (v materiálech ho chybně uvádíme jako jednoho ze členů souboru, za což se omlouváme).

Seznamte se s dílem V. J. Tomáška

Seznamte se s dílem V. J. Tomáška

Datum: 21. 2. 2024

Letos uplyne již 250 let od narození skutečského rodáka Václava Jana Tomáškova. Žil a působil v době národního obrození, jeho doba i tvorba nám tak na první pohled může připadat vzdálená. Tak tomu však úplně není.

Zvuky stříbrného plátna

Zvuky stříbrného plátna

Datum: 14. 2. 2024

Řekne-li se filmová hudba, vybaví se nám především zvuk symfonického orchestru. Často ale ve filmové hudbě uslyšíme i sbor. Právě na tuto skutečnost se zaměřil sbormistr Zdeněk Kudrnka, když s pěveckými sbory Rubeš a Slavoj připravil zbrusu nový program.

Duchovní hudba i šansony v Proseči

Duchovní hudba i šansony v Proseči

Datum: 11. 2. 2024

Do Proseče letos zavítá vokální soubor Ensemble Frizzante (v překladu Jiskřivý soubor). Tvoří ho pět profesionálních zpěváků z předních brněnských sborů (Sbor opery Národní divadlo Brno, Český filharmonický sbor Brno a další), kteří svými hlasy oživují již dávno zapomenuté skladby.

Kytice v baletním provedení

Kytice v baletním provedení

Datum: 7. 2. 2024

Erbenova sbírka veršovaných balad Kytice patří k pokladům české poezie a literatury. Je to souhrn obrazů a příběhů, které jsou povětšinou prodchnuty náladami a situacemi lyrickými, melancholickými, ale i temnými a děsivými.

Hezký hudební dárek pro pamětníky

Hezký hudební dárek pro pamětníky

Datum: 24. 1. 2024

Letošní ročník festivalu nabízí jednu z nejoblíbenějších českých lidových operet. Původní hře o čtyřech obrazech Františka Ferdinanda Šamberka PODSKALÁK z roku 1882 zajistily nehynoucí popularitu šlágry a hudební čísla nejslavnějšího českého písničkáře Karla Hašlera.

Evropské dialogy v muzeu

Evropské dialogy v muzeu

Datum: 21. 1. 2024

Program nazvaný Evropské dialogy vznikl ve spolupráci sólisty Opery Národního divadla Michala Marholda a dirigenta a klavíristy Patrika Červáka. Snoubí v sobě výběr méně známých a téměř neuváděných písňových cyklů z celé Evropy přes Bendla, Nováka a Suchoně až po Čajkovského a Šostakoviče.

Zahájení s Václavem Hudečkem

Zahájení s Václavem Hudečkem

Datum: 17. 1. 2024

Aby bylo slavnostní zahájení 19. ročníku festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč skutečně slavnostní, pozvali jsme k nám po letech opět jednoho z nejznámějších českých houslistů Václava Hudečka.

Skutečský festival se blíží

Skutečský festival se blíží

Datum: 3. 1. 2024

Už jen 2,5 měsíce zbývá do zahájení 19. ročníku festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč. Vstupenky jsou v prodeji a sedm různých koncertních prostor, (vedle Skutče festival hostuje také v Chrasti, Luži, Proseči a na Rychmburku v Předhradí) se pomalu zaplňuje.

Program 19. ročník festivalu

Program 19. ročníku festivalu

Datum: 30. 10. 2023

Letošní rok se začíná chýlit ke konci a nadchází doba, v níž pravidelně zahajujeme předprodej abonentek a jednotlivých vstupenek na festivalové koncerty a představení.

Václav Jan Tomášek

19. ročník festivalu připomene významná výročí

Datum: 11. 9. 2023

Ačkoli příští ročník festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč nebude jubilejní, vzpomeneme dvě významná výročí hudebních skladatelů, která nese ve svém názvu. Dne 17.04.2024 uplyne 250 let od narození Václava Jana Tomáška, v případě Vítězslava Nováka vzpomeneme 75 let od jeho úmrtí (18.07.1949)

Symphonic Rock Show se blíží

Symphonic Rock Show se blíží

Datum: 24. 4. 2023

Velký koncertní projekt, který spojí klasický zvuk orchestru s populární a rockovou hudbou, se blíží. Symphonic Rock Show se na zimním stadionu uskuteční v sobotu 6. května. Co všechno na koncertě zazní?

Duben ovládne opereta

Duben ovládne opereta

Datum: 3. 4. 2023

Celkem pět koncertů a představení nabízí dubnový program festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč.  Jednoznačně největší zájem je o operetu Mamzelle Nitouche, která bude brzy vyprodaná.

Proč Vivat Musica?

Proč Vivat Musica?

Datum: 21. 3. 2023

Přiblížil se také termín koncertu Petra Hostinského a Pavla Herzoga. Abychom vám mohli lépe přiblížit, co můžete od jejich společného autorského projektu s názvem Vivat Musica očekávat, položili jsme pár otázek jednomu z jeho autorů – Petru Hostinskému.

Výstava obrazů ve vestibulu

Výstava obrazů ve vestibulu

Datum: 17. 3. 2023

Pro návštěvníky festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč je po dobu jeho konání ve vestibulu Kulturního klubu Skuteč připravena výstava obrazů Luboše Frídla.

Noc v Opeře v muzeu

Noc v Opeře v muzeu

Datum: 9. 3. 2023

Operní a koncertní árie budou hlavní náplní programu Noc v Opeře, na který Vás zveme 5. dubna od 18 hodin do Regionálního muzea Skuteč.

Skutečský festival zahájí Mozartova komická opera

Skutečský festival zahájí Mozartova komická opera

Datum: 8. 3. 2023

V neděli 19. března slavnostně zahájíme 18. ročník festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč. Festival zůstal věrný své tradici – nabídce rozdílných hudebních žánrů a stylů, jejich vzájemnému křížení a odlehčenému programu, na který chce nalákat i posluchače, které klasická hudba příliš neláká.

Festival na hradě Rychmburk

Festival na hradě Rychmburk

Datum: 7. 3. 2023

Na zahájení turistické sezóny na hradě Rychmburk v nedalekém Předhradí si budeme muset počkat do května. Koncem března však můžete hrad navštívit v rámci programu festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč.

Jsou takové všechny?

Jsou takové všechny?

Datum: 6. 3. 2023

Otázku, zda jsou opravdu všechny ženy takové (nevěrné), se v jedné ze svých nejslavnějších oper pokusil zodpovědět W. A. Mozart. Così fan tutte budila ve své době pohoršení veřejnosti kvůli údajné amorálnosti příběhu.

Poutavá hudební přehlídka mistrů

Poutavá hudební přehlídka mistrů

Datum: 6. 3. 2023

Festivalové koncerty v kostele Nejsvětější Trojice v Chrasti probíhají od roku 2013, letos to tedy je už krásných 10 let. Po stejnou dobu na těchto koncertech buď spoluúčinkují nebo s vlastním programem vystupují pěvecké sbory Rubeš ze Skutče a Slavoj z Chrudimi.

David Uličník vzdá hold Karlu Krylovi

David Uličník vzdá hold Karlu Krylovi

Datum: 26. 1. 2023

Davida Uličníka si jistě pamatujete z loňského vyprodaného koncertu skupiny 4TET. Na něm jsme měli možnost obdivovat jeho krásné, byť krátké, sólové vystoupení, nádherný hlas a originální aranže známých písní.

Festival s podporou nových sponzorů

Festival s podporou nových sponzorů

Datum: 23. 1. 2023

V roce 2022 uplynulo už 10 let od chvíle, kdy Pardubický kraj zapsal náš festival do seznamu nejvýznamnějších akcí s názvem Tvář Pardubického kraje. Jsme za to rádi a velmi nás těší, že si festival za dobu své existence našel pravidelné návštěvníky a současně oslovuje stále nové.

Nejuváděnější opereta v překladu Oldřicha Nového

Nejuváděnější opereta v překladu Oldřicha Nového

Datum: 18. 1. 2023

Opereta Mamzelle Nitouche právem patří mezi nejuváděnější tituly svého žánru. Slavný příběh o klášterní chovance Denise a varhaníkovi Célestinovi režisérka Michaela Doležalová přesunula z prostředí kláštera do současnosti bližší církevní školy, děj nás zavede i do kasáren a zákulisí divadla.

Zobrazeno 1-30 ze 69

Tomáškova a Novákova hudební Skuteč

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
1
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Informace, které by se
Vám mohly hodit.

Vstupenky

Vstupenky koupíte na
www.vstupenkyskutec.cz

Václav Jan Tomášek

Václav Jan Tomášek

Vítězslav Novák

Vítězslav Novák

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE:1
DNES:48
TÝDEN:48
CELKEM:205800

Tomáškova a Novákova hudební Skuteč

Tomáškova a Novákova
hudební Skuteč