Menu
Tomáškova a Novákova hudební Skuteč
nahoru

Aktuality

Zobrazeno 1-30 ze 34
Milan Al-Ashhab a Miloň Čepelka

Dvořákův festival opět míří do Skutče

Datum: 7. 6. 2022

Houslový recitál spojený s mluveným slovem je výjimečným setkáním s legendou, zakladatelem divadla Járy Cimrmana Miloněm Čepelkou a talentovaným houslistou, vítězem
světových soutěží Milanem Al-Ashhabem.

Na podzim přivítáme Štefana Margitu

Na podzim přivítáme Štefana Margitu

Datum: 18. 5. 2022

Když nám to nedopadlo na závěr festivalu, tak si to vynahradíme na podzim. V Kulturním klubu Skuteč představí svůj koncert plný šansonů a vánočních skladeb Štefan Margita. Společně s hosty ve Skutči vystoupí v úterý 22. listopadu 2022.

Jaká byla 17. Tomáškova a Novákova hudební Skuteč

Jaká byla 17. Tomáškova a Novákova hudební Skuteč?

Datum: 17. 5. 2022

Od poloviny března do poloviny května jsme po dvou letech opět mohli naplno prožít největší kulturně společenskou akci ve Skutči. Připraven byl plnohodnotný program, zahrnující operu, balet, muzikál, koncerty klasické hudby, komorní podvečery i crossoverový program na zimním stadionu.

Eva Urbanová

Operní gala Evy Urbanové uzavře festival

Datum: 4. 5. 2022

První dámu české opery doprovodí Moravské klavírní trio (Jana Ryšánková – klavír, Jiří Jahoda – housle, Miroslav Zicha – violoncello). V bohatém programu zazní árie "Měsíčku na nebi hlubokém" nebo árie Kostelničky z Janáčkovy Její Pastorkyně, která Evu Urbanovou proslavila po celém světě.

Proč bychom se netěšili...

Proč bychom se netěšili...

Datum: 25. 4. 2022

Slavnou českou operu přiváží na festival Slezské divadlo Opava. Prodanou nevěstu uvede v neděli 8. května v původní verzi z roku 1866, která byla napsána spíše jako hra se zpěvy. Výpravnou scénu jihočeské vesnice doplní na pódiu nezvykle i stylově oblečený divadelní orchestr.

Když dva jsou jako jeden

Když dva jsou jako jeden

Datum: 4. 4. 2022

Legendární muzikál Starci na chmelu na vás čeká v neděli 24. dubna od 16 hodin v Kulturním klubu Skuteč. Vstupenky jsou k dostání na www.vstupenkyskutec.cz.

Březnový program uzavře koncert v Hrochově Týnci

Datum: 29. 3. 2022

Ve středu 30. března se můžete vydat za půvabem francouzské hudby a poezie. V kulturním domě v Hrochově Týnci se festival Tomáškova a Novákova hudební Skuteč představí vůbec poprvé.

Výstava obrazů ve vestibulu Kulturního klubu Skuteč

Výstava obrazů ve vestibulu Kulturního klubu Skuteč

Datum: 2. 3. 2022

Pro návštěvníky festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč je po dobu jeho konání ve vestibulu Kulturního klubu Skuteč připravena výstava obrazů Pavla Daleckého.

Vstupenky koupíte v Luži i Hrochově Týnci

Datum: 15. 2. 2022

Vstupenky na koncert Jana Čenského s Dechovým kvintetem PKF, který se uskuteční 30. března koupíte i na městském úřadě v Hrochově Týnci. Stejně tak jsou v TIC v Luži k dostání lístky na koncert 5. května, kdy na Chlumku vystoupí Jaroslav Svěcený.

Lepší platba za vstupenky

Datum: 15. 11. 2021

Vylepšili jsme možnost platby kartou. Pokud jste zvyklí za zboží na internetu platit kartou, tuto možnost uvítáte i u nákupu vstupenek na festival.

Předprodej na rok 2022

Datum: 1. 11. 2021

Tak snad do třetice už XVII. ročník festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč proběhne. Níže naleznete informace o předprodeji abonentek i vstupenek

Taťjana Medvecká ve skutečském kostele

Taťjana Medvecká ve skutečském kostele

Datum: 7. 6. 2021

Již v zimních měsících, kdy jsme se začali obávat, že ani realizace letošního ročníku festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč nebude možná, jsme obdrželi nabídku zapojit se jako jedno z měst a míst v ČR do programu 63. ročníku Dvořákova festivalu.

Sedmnáctý ročník snad do třetice

Sedmnáctý ročník snad do třetice

Datum: 19. 4. 2021

Došlo na to, čeho jsme se obávali. Koronavirus i napodruhé překazil sedmnáctý ročník festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč. Již dříve jsme avizovali zrušení březnového a dubnového programu a dnes padlo definitivní rozhodnutí o zrušení i květnového programu.

Rušení festivalové programu pokračuje – škrtáme duben

Rušení festivalového programu pokračuje – škrtáme duben

Datum: 7. 4. 2021

V dobách před koronavirem, by byl duben měsícem, v němž by skutečský festival běžel doslova na plné obrátky. Už druhým rokem je však situace zcela opačná a nejen festival, ale celá kultura setrvává jakoby v zimním spánku.

Ani letos to nebudeme mít jednoduché

Ani letos to nebudeme mít jednoduché

Datum: 1. 3. 2021

Tento měsíc, konkrétně 21. března se měl uskutečnit zahajovací koncert festivalu. Vypadá to však, jako kdyby 17. ročník byl nějak zakletý. Když se nemohl konat v loňském roce, celý program jsme přesunuli, a ani ve snu nás nenapadlo, že by po roce mohla být situace obdobná, ne-li horší.

Prodej vstupenek na rok 2021

Prodej vstupenek na rok 2021

Datum: 18. 11. 2020

Změnil se pouze termín. Jinak je program (až na kosmetickou úpravu) totožný. Jedná velká změna se týká prodeje vstupenek. Ten bude probíhat pouze online od pondělí 30.11.2020 od 07:00.

#

Prodloužení termínu pro vracení vstupenek

Datum: 16. 9. 2020

Původní termín, ve kterém bylo možné vrátit vstupenky na letošní, nerealizovaný ročník festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč, byl do konce srpna.
Vzhledem k tomu, že se začaly množit případy lidí, kteří tuto informaci nezaregistrovali, rozhodla Rada města Skuteč o prodloužení termínů pro vrácení vstupenek, a to až do 31. prosince 2020. Tímto krokem chceme prokázat co největší vstřícnost vůči návštěvníkům kulturním akcí ve Skutči. Současně však prosíme, abyste i nadále věnovali pozornost webových stránkám nebo Facebooku kultury, kde zveřejňujeme aktuální informace ohledně plánovaného programu, případných omezení či nutného rušení akcí.

Vrácení vstupného je možné pouze do 31. srpna 2020

Datum: 1. 7. 2020

Kontaktujte nás na kultura@skutec.cz nebo 731 557 422

Smutný ročník festivalu

Datum: 27. 5. 2020

V tuto dobu hodnotíme skončený ročník festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč. To letošní hodnocení bude trochu jiné.

Zrušení letošního ročníku festivalu

Datum: 15. 4. 2020

Do posledního dne jsme tajně doufali a věřili, že se sejdeme alespoň na části programu letošního ročníku. Po včerejším jednání vlády ČR máme jasno a s lítostí oznamujeme, že se letošní ročník festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč neuskuteční. Informace o vracení vstupného naleznete níže.

Rušení akcí do 30. dubna

Datum: 8. 4. 2020

V souvislosti s prodloužením nouzového stavu do 30. dubna jsme se rozhodli zrušit všechny akce do stejného data. Týká se to dvou koncertů: IRENA BUDWEISEROVÁ a DUCHOVNÍ HUDBA V ČASE. Stejně jako u předchozích zrušených akcích se snažíme vyjednat termíny na příští rok. Informace o vracení vstupného naleznete níže.

Další zrušené akce

Datum: 24. 3. 2020

Byli jsme nuceni zrušit i další dvě akce z letošního ročníku. Konkrétně koncert VILÉM VEVERKA A ULTIMATE W BAND a také muzikál STARCI NA CHMELU. Stejně jako u předchozích zrušených akcích se snažíme vyjednat termíny na příští rok. Informace o vracení vstupného naleznete níže.

Vracení vstupného

Datum: 16. 3. 2020

Vracení vstupného za 6 zrušených akcí probíhá v této chvíli pouze bezhotovostně.
Stačí napsat na kultura@skutec.cz, kam uvedete číslo účtu a čísla vstupenek (případně místa sedadel).
Pokud nemáte možnost vratky na účet, nechoďte na úřad. Vše vyřešíme až se celá situace přežene. O své peníze v žádném případě nepřijdete.

Zrušení zahájení a důležité informace

Datum: 10. 3. 2020

Bezpečnostní rada státu zakazuje všechny sportovní, kulturní, náboženské i umělecké akce s účastí nad 30 osob. Zatím není jasné, jak dlouho bude tento zákaz trvat. Festivalu se toto opatření prozatím dotkne těchto akcí

O Cenu Vítězslava Nováka se letos nikdo neutká

Datum: 9. 3. 2020

S ohledem na nízký počet přihlášených sborů se letos soutěžní přehlídka dětských a mládežnických pěveckých sborů (28. března) neuskuteční.

#

Začínáme, začněte s námi!

Datum: 2. 3. 2020

Slavnostní zahájení 17. ročníku festivalu se rychle blíží. Proč byste si ho v neděli 22. března rozhodně neměli nechat ujít? Protože jsme jeho program „ušili na míru“ skutečskému festivalu. Splňuje všechny tři podmínky k tomu, aby byl koncert umělecky hodnotný a současně velmi atraktivní.

STARCI NA CHMELU hlásí vyprodáno 1

STARCI NA CHMELU hlásí vyprodáno

Datum: 5. 2. 2020

Muzikál se na programu festivalu objevil poprvé a hned je vyprodaný. Stal se tak 4. vyprodaným bodem 17. ročníku. A vypadá to, že balet ho bude brzo následovat.

#

Přidáváme místa na dva koncerty

Datum: 15. 1. 2020

S ohledem na velký zájem o vyprodané koncerty VÝLET DO ŠPANĚL a IRENA BUDWEISEROVÁ jsme se rozhodli přidat pár míst. Rezervaci můžete provést pouze telefonicky na 731 557 422

#

Vyprodaná je už i IRENA BUDWEISEROVÁ

Datum: 13. 1. 2020

Do evangelického kostela v Proseči míří festival potřetí. A podruhé se podařilo zdejší koncert vyprodat.

Přístavky na LOUSKÁČKA A STARCE NA CHMELU

Datum: 9. 12. 2019

A abychom pro vás při pondělku neměli jenom "špatné" zprávy, tak jedna, vlastně dvě dobré: uvolnili jsme do prodeje přístavky na balet Louskáček a muzikál Starci na chmelu.

Zobrazeno 1-30 ze 34

Tomáškova a Novákova hudební Skuteč

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Informace, které by se
Vám mohly hodit.

Vstupenky

Vstupenky koupíte na
www.vstupenkyskutec.cz

Václav Jan Tomášek

Václav Jan Tomášek

Vítězslav Novák

Vítězslav Novák

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 1
DNES: 44
TÝDEN: 44
CELKEM: 153452

Tomáškova a Novákova hudební Skuteč

Tomáškova a Novákova
hudební Skuteč